Convocatòria unificada de programes i de capacitació d'equips educatius. Curs 2022-2023

La Convocatòria unificada vol harmonitzar tota l’oferta que impacta en els centres, unificar calendaris i garantir la qualitat de la proposta metodològica, la transparència en els criteris d’assignació i la coherència amb el projecte educatiu de centre: «De “Programa busca centre” a “Centre busca projecte amb propòsit”»

Procés de sol·licitud de participació

orientacions per triar programes: conèixer l'oferta, compartir amb el claustre, formulari global, formulari de programa, resolució de cada programa

Consulta de l'oferta

ATENCIÓ: Les taules es poden ordenar per cada una de les columnes fent un clic a la capçalera corresponent (programa, etapa, etc)

Capacitació d'equips educatius

Programa Etapa  Descripció Convocatòria Termini sol·licitud Assignació

Xarxes per al canvi

EI/PRI/SEC/EE Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Modelatge 0-6 EI Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Batxillerat competencial BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Estratègia digital de centre TOTES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Enfocament restauratiu INF/PRI Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Enfocament restauratiu i mediació ESO/POST Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Usos lingüístics en l'àmbit educatiu TOTES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants

Programes

ArtS i cultura

Programa Etapa  Descripció Convocatòria Termini sol·licitud Assignació

EN RESIDÈNCIA. Creadors als instituts de Barcelona

ESO Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Cinema en curs
PRI/ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Fotografia en curs PRI/ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Espais C PRI Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Tot Dansa ESO/BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Joves programadors BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Mostra àudiovisual Sant Andreu PRI Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Contes cantats PRI (CM) Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Escena pilot ESO/BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Òpera participativa: El monstre al laberint ESO/BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
HaBiTants PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Patrimonia'm Col·leccions PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Apadrina el teu equipament (El Raval) EI/PRI/ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Connexions PRI/ESO/EE Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Expliquem el barri PRI (CS) Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Stolpersteine Barcelona 4t ESO/ 1r BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants

Activitats educatives del PAE

Recerca, Ciència i SOSTENIBILITAT

Programa Etapa Descripció Convocatòria Termini sol·licitud Assignació

Fabricació digital

TOTES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Vocacions científiques i tecnològiques (Nou Barris) PRI/ESO/BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Congrés de Ciència EI/PRI Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Petits talents científics
EI/ PRI (CI) Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Petits talents científics
PRI (CM/CS) Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana. Riunet
PRI/ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana - Floodup. Explorant la pluja a la ciutat PRI/ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana. Mosquito Alert ESO/BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana. Observadors del mar - Plàstic 0 ESO Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana. Flora urbana PRI/ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana. OdourCollect PRI/ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana. Mapa sonor ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana. Ritme Natura

PRI/ESO/BATX/CICLES

Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Recerca per a la ciutadania global BATX Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants

Inspira STEAM

 

PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Aquí STEAM UPC PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Makers a les aules PRI Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Nanoinventum PRI Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Escoles + sostenibles TOTES Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Transformem els patis INF/PRI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Un mercat més sostenible PRI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Com funciona Barcelona ESO/BATX/PFI i POST Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ciència ciutadana. TrackU ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Missió Alba PRI (CS) / EE Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants

Activitats educatives del PAE

Llengua I plurilingüisme

Programa Etapa Descripció Convocatòria Termini Sol·licitud Assignació
Competència lectora INF/PRI/SEC Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Improversem ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Corrandescola
PRI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Literàpolis BCN ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Lectures explosives ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Interrogatori en 3r grau PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
AraESCRIC INF/PRI/SEC Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
English Tools FP Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Poètiques Barcelonines PRI/ESO/POST/ADULTS Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
ESAM PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
De Robinson Crusoe a Peter Pan ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants

Activitats educatives PAE

 Valors i ciutadania

Programa Etapa Descripció Convocatòria Termini sol·licitud Assignació

Escoles per la igualtat i la diversitat

EI/PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Pregó dels infants a les festes de Santa Eulàlia PRI/EE Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Delegats i delegades 3D ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Programa #educa SJD. Projecte Altaveu (APS) ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Programa #educa SJD. Projecte Inclou Cultura (APS) ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Programa #voluntaris Magic Line (APS) ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
The Beit Project ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Art i Pau PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
The Boat project ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Decidim tecnologia per a la democràcia ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Les finances que transformen ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Microcooperatives d'alumnes ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Emprendre amb valors ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa lupa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants

Activitats educatives PAE

Salut i qualitat de vida

Programa Etapa  Descripció Convocatòria Termini sol·licitud Assignació

Canvis

ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Parlem-ne, no et tallis
ESO/BATX/CICLES Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Creixem sans PRI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Creixem més sans PRI Fitxa descriptiva del programa Creixem més sans Convocatòria del programa Creixem més sans del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
1, 2, 3 emoció! EI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Ens fem grans
EI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Reptes
PFI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
What’s up! Com vas de salut mental? ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Menjadors escolar més sans i sostenibles EI/PRI/ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Bon dia, somriu! PRI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
 Komtü INF/PRI Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
 Koa tecnologia PRI (CS) Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants
Prevenció de consum de substàncies addictives ESO Fitxa descriptiva del programa Convocatòria del programa del 2 al 23 de maig Acta: llistat de centres participants

Activitats educatives PAE