Agenda

Torna

Sessions d'inici de curs als districtes de la ciutat

Del 04/09/2018 al 06/09/2018 Jornada

Durant la primera setmana de setembre la majoria de Centres de Recursos Pedagògics de la ciutat presentaran el seu Pla de Formació de Zona i obriran el curs amb activitats diverses.

N.Servei
Educatiu
DiaHoraLlocActivitats
01 Ciutat Vella

6

9.30 h Sala d'actes del Centre Arts Santa Mònica (La Rambla, 7)

Presentació de l'oferta educativa del SE de l'Arts Santa Mònica.

Conferència sobre l'STEAM a càrrec d'Anna Albalat.

02 Eixample

5

9 h Recinte modernista de Sant Pau  (C. de Sant Antoni Maria Claret, 167) Presentació i visita al Servei Educatiu del Recinte Modernista de Sant Pau.
03 Sants-Montjuïc

4

11 h Lleialtat Santsenca
(Carrer d'Olzinelles, 31)
Conferència "Inclusió i innovació a l'escola. reflexions des de l'ètica" a càrrec de Begoña Román.
04 Les Corts

4

9.30 h Centre Cívic Joan Oliver "Pere Quart" (C. del Comandant Benítez, 6) Visita a l'exposició "Vivències: Barris amb memòria" i conferència de la seva comissària, Laura Núñez, antropòloga. 
05 Sarrià-
Sant G.

6

9  h Dipòsit del Rei Martí (carrer de Bellesguard, 14) Conferència "gaudir i recrear les matemàtiques" a càrrec de Jordi Deulofeu professor titular del Departament de Didàctica de la Matemàtica de la UAB.
06 Gràcia

5

10  h

Biblioteca Jaume Fuster

(Pl. de Lesseps, 20-22)

Conferència inaugural "La seducció matemàtica" a càrrec de Claudi Alsina, llicenciat i doctor en Matemàtiques a la Universitat de Barcelona i catedràtic de Matemàtiques a la Politècnica de Catalunya.
07 Horta- Guinardó

6

11 h Escola Taxonera (C. Farnés, 60-72) Jornada de la Coordinadora 0-18 d'Horta-Guinardó
08 Nou Barris

5

11.30 h

Espai Jove Les Basses

(Carrer de Teide, 20)

Conferència a càrrec d'Oriol Iborra sobre Neuroeducació
09 Sant Andreu

5

  pendent pendent
10 Sant Martí

6

12 h Auditori de Sant Martí  (Plaça Angelera Ferrer, 2) Programa a concretar

Organitza Centres de Recursos Pedagògics
Facebook Twitter Google Linkedin Pinterest Mail