Agenda

Torna

XIV Certamen Nacional Infantil i Juvenil de Lectura en Veu Alta

del 5 al 16 de març de 2018 Certamen

Al llarg de cinc dies (el 5, 7, 12, 13 i 16 de març de 2018) es celebren al Conservatori Municipal de Barcelona els quarts de final del XIV Certamen Nacional Infantil i Juvenil de lectura en veu alta de Barcelona.

L’alumnat guanyador de la  jornada, del dia 17 de març i que passa a semifinals, és el següent:

  • Grumets vermells: Ainara Bohé Fernández, del centre educatiu Col·legi Immaculada Concepció.
  • Grumets verds: Daniela Corral Vilamajor,  del centre educatiu Col·legi Canigó.
  • Timoners: Kyrill Potuzhnyy,  del centre educatiu Institut Maragall.
  • Corsaris: Arcadi Costa Sans,  del centre educatiu Col3legi Claret.
  • Tropa de Corsaris: Roger Bonet Segalès, Carolina Musardó Puértolas, Sasha Sevilla Mallol, del centre educatiu Institut Jaume Balmes.

L’alumnat guanyador de la  jornada, del dia 13 de març i que passa a semifinals, és el següent:

  • Grumets vermells: Jimena Rivière Crespo, del centre educatiu Liceu Francès.
  • Grumets verds: Laia Garcia Pañella,  del centre educatiu Liceu Francès.
  • Timoners: Giulia Reche Danese,  del centre educatiu Liceu Francès.
  • Corsaris: Laura Martin,  del centre educatiu Centre d'Estudis Montseny.
  • Tropa de Corsaris: Cèlia Ferruz, Judit Jiménez, Noemí Díaz, del centre educatiu Mare del Diví Pastor.

L’alumnat guanyador de la  jornada, del dia 12 de març i que passa a semifinals, és el següent:

  • Grumets vermells:Joan Ballester i Maymó, del centre educatiu Jesuïtes Sant Gervasi- Infant Jesús.
  • Grumets verds: Jaume Santmartí Puig,  del centre educatiu Aula Escola Europea.
  • Timoners: Sofia Rodríguez Guerra,  del centre educatiu Escola Jaume I.
  • Corsaris: Pol Sánchez i Alaix,  del centre educatiu INS Front Marítim.
  • Tropa de Corsaris: Inés González Hormigo, Marc Mola i Andreu Fitó, del centre educatiu La Salle Bonanova.

L’alumnat guanyador de la  jornada, del dia 7 de març i que passa a semifinals, és el següent:

  • Grumets vermells: Noa Judas i Arnet, del centre educatiu Col·legi Jesús, Maria i Josep
  • Grumets verds: Gal·la Marquès i Canalda,  del centre educatiu Col·legi Montserrat.
  • Timoners: Estefania Barreto,  del centre educatiu INS Ausiàs March.
  • Corsaris: Bernat Ortega Herranz,  del centre educatiu ESC Virolai.
  • Tropa de Corsaris: Sònia Ninyerola Soms, Berta Cararach Mias, Mireia Villuendas i Sendiu,  del centre educatiu Dominiques de l'Ensenyament.

L’alumnat guanyador de la primera jornada, del dia 5 de març, és el següent:

  • Grumets vermells: Aleix Badal, del centre educatiu La Salle Horta.
  • Grumets verds: Bruno Segura Vicente,  del centre educatiu Jesuïtes Casp.
  • Timoners: Denys Cherednychenko,  del centre educatiu Escola Sopeña Barcelona.
  • Corsaris: Neus González Enrich,  del centre educatiu INS Infanta Isabel d'Aragó.
  • Tropa de Corsaris: Anna Sánchez Melero, Joan Muñoz Gol, Erick Luszckac André,  del centre educatiu INS Infanta Isabel d'Aragó.

 

El Certamen l'organitza la Fundació Enciclopèdia Catalana i el Departament d'Ensenyament 

Des del curs 2012-2013, la Fundació Enciclopèdia Catalana i el Departament d’Ensenyament de la Generalitat de Catalunya, tenen un acord de col·laboració per a l’organització del Certamen, que també compta amb la col·laboració de l’Obra Social “la Caixa”.

L'objectiu del certamen és fomentar el gust per la lectura entre els més joves, a través d’un gran espai de lectura col·lectiva.

Facebook Twitter Google Linkedin Pinterest Mail